Volüümiripsmetest kliendile ja ripsmetehnikule

Volüümiripsmed on teinud tõelise võidukäigu. Enne, kui see tehnika päriselt Eestisse jõudis, olin ausalt öeldes isegi skeptiline. Nüüd aga, olles nendega põhjalikumalt tutvunud, siis julgen lausa kiita. Klient on rahul, sest tulemus on erakordselt tihe nagu sulestik. Tehnik on rahul, sest saab paigalduse ja hoolduse eest küsida rohkem kui enne. Volüümiripsmed ei vaja otseselt promomist, sest ripsmepikenduste lagi ongi võimalikult tihedad ripsmed. Kes neid siis ei tahaks? Muidugi on kliente, kellele me neid ei soovitagi ja kes ise ka ei soovi ripsmeid niivõrd esile tuua.
Volüümiripsmete puhul on kõige olulisem, et ripsmekimp oleks liimitud AINULT ühe enda karva külge. Kõige hullem tagajärg on siis, kui pikenduste all on mitu enda ripsmekarva – see kahjustabki enda ripsmeid. Kõik tehnikad, mis kujutavad endast pikenduste liimimist mitme enda karva külge pikaajaliselt, on kahjulikud.
Hetkel kasutatakse volüümiripsmete tegemiseks põhiliselt 0,07 paksuses karvu, kuid juba on turule tekkinud ka esimesed 0,05 karvad, mis teevad mitmekaupa liimimise kaalult kergemaks. On küll vastuväiteid, et kuidas on võimalik nii peenikest karva pintsettide vahele saada, aga tegelikkuses on see täiesti teostatav.
Miks on volüümiripsmete panek kallim kui klassikaliste oma? Ma ei põhjendakski seda ripsmete suurema kuluga, vaid pigem ajakuluga. Volüümiripsmete paigaldamine võib kesta kuni 3 tundi, kuna lehvikute vormimine võtab palju aega ja eesmärgiks on teha kõik ripsmekimbud võimalikult kaunid. Selleks on spetsiaalsed pintsetid, kuid hakkama saab ka tavalistega. Ilusate volüümiripsmete saamiseks kasutatav liim ei tohiks olla väga vedel, sest muidu valgub see lehviku otstesse ja tõmbab lehviku kinni, see aga nullib töö ära.
Koolitusel soovitame, et kui kliendil on tavapikendused ja ta soovib minna üle volüümi omadele, siis ei ole vaja võtta eelmisi maha. Järk-järgult on võimalik minna uutele üle. See on odavam kliendile (maksab vaid volüümi hoolduse eest, mitte vanade eemaldamise ja paigalduse eest) ja kiirem tehnikule. Tulemus jääb kohe ilus, järgmisel korral aga veelgi täiuslikum.

Palju on poleemikat tekitanud, et kes võib neid paigaldada ja kes mitte. Mina ei tooks siin staaži välja, et nüüd näiteks alla kolme aasta teinud tehnik ei oleks piisavalt pädev. Kui ripsmetehnik on enda oskustes kindel ja liimib klassikalisi ripsmepikendusi puhtalt (mida me ju kohe alguses õpetame), siis ma ei näe probleemi, miks volüümi tehnikat ei võiks teha kohe esimesel aastal. See on aga iga ripsmetehniku südametunnistuse asi. Samuti koolitaja asi, aga ripsmete õige paigaldamine tuleb selgeks teha juba baaskoolitusel. Edasi on kõik tehnikule lihtne.
Volüümiripsmete tehnika ei ole midagi enneolematut, see on lihtsalt üks uus võte. Sotsiaalmeedias kajastatakse põhiliselt mõistagi neid juhtumeid, kus volüümiripsmed on paigaldatud igasuguse loogika vastaselt ja see hirmutab kliente. Täiendkoolitused ripsmetehnikutele on täies hoos ja vaikselt loksub paika ka volüümiripsmete paigaldamise kvaliteet. Klient peab tegema põhjalikku eeltööd enne, kui valib endale ripsmetehniku. Võiks öelda, et ka siinkohal kehtib ütlus: “Ma ei ole nii rikas, et osta odavaid asju”. Aga mitte alati.