Kui sulle meeldib vähe rahulikum spaa

Nagu paljudel teistel, nii on ka minul märtsikuu meelisaeg spaakülastuseks. Ilma suurema kisata basseinides ja vaba hommikusöögikoha otsimiseta möödus mõnus nädalavahetus Haapsalu spaas “Laine”. Valisin spaa hea asukoha (pääs kesklinna, jalutustee lahe ääres) ja hea hinna järgi (et raatsiks massaaže ka veel juurde osta). Ei pidanud pettuma.

Väärikas “Laine” Haapsalus

Valisime abikaasaga paketi “2-ööline lõõgastav massaažipakett kahele”, mis sisaldas 2 ööd majutust, 25-minutilist ülakeha massaaži, 2 hommikusööki, 1 lõunasööki ja 2 õhtusööki. Pakett maksis 189 eurot (muidu näitas hinda 220 eurot, aga nende enda lehel oli sel hetkel soodushind toodud lehe allpool – polnud ausalt öeldes kindel, mis hind see on). 1 öö inimese kohta seega vaid 47 eurot.

Ruumid

Arvan, et suure osa positiivsest üldmuljest andis meie numbrituba. Eeldasin, et toad on kulunud (ja ilmselt mingi osa tubadest ongi remontimata) ja seetõttu olin väga üllatunud, et tuba on nii kena ja kaasaegne. Ruumis 222 vähemalt oli väga ilus vannituba, terves toas olid kenad toonid. Kohe oleks tahtnud koju neid puidust garderoobiuksi, pastelses toonis pimendavaid kardinaid, voolujoonelist kraanikaussi… Süvistatud laevalgustused ei olnud tavalised “plönnid”, vaid kenad kristallservaga lambikesed. Toas oli suur peegel, korralik telekas (TV3-l küll kadus hääl vahepeal ära). Aga ega ju telekat ei tulnud vaatama? Kui aus olla, siis minul kulub telekale spaas ikkagi omajagu aega. Kuidagi jääb seda aega protseduuride, söömiste, raamatute ja pisikese sportimise kõrvalt veel üle 🙂

Algaja pildistaja 🙂

Raviprotseduurid

Soovitan protseduuride ajad kindlasti päevi või nädalaid varem broneerida, sest reede õhtul kell 18 kohale jõudes enam aegu panna ei saanud ja seetõttu panin spetsiaalselt äratuskella hommikul 8-ks, et protseduuridest mitte ilma jääda. Infovoldikus oli kirjas, et aegade bronnimiseks helistage numbrile 115. Teenindusviisakusest jäi sel numbril puudu, üsna pea ühmati mulle, et “kui te juba siin olete, siis tulge ikka alla!” Jooksin alla ja sain ajad. Tahtsin veel aegu, aga polnud. Veidi kummaline oli ravikeskuse administraatori suhtumine stiilis “ega me pühapäeviti ei tööta” (kuigi ju töötavad, aga lihtsalt massööre siis vähem). Põhimass käibki ju nädalavahetustel. Hakkasin mõtlema, et millega nad siis veel teenivad kui mitte lisamüügiga? Pakett on ju odav – ruumid, toit, teenindus. Tahtsin paketile lisaks ju maksta massaažide eest täishinda, aga ei saanud üle 3 massaaži. Ja rahvast spaas oli vähe. Kuskilt kuulsin, et massöörid teeks ületunde küll, aga firma pole huvitatud. No ei tea, kas nad ka ikka päriselt ületunde viitsiks teha. Üldiselt mulle selline töötajate kurtmine (kui olen klient) ei istu, sest see väljendab nende ebalojaalsust ja tekitab minus kohati ebamugavustunnet (et ma vaeseke nii valesse kohta tulin). Ärilisest aspektist vaadatuna kuulan aga kõrvad kikkis, sest siis tean, milliseid samme ise vältida 😀

Minu protseduurid

Pakett sisaldas 25-minutilist klassikalist ülakeha massaaži – oli mõnus! Haapsalus olles tundus hea mõte võtta ka ravimuda protseduur – ettevaatust! Muda on ülikuum. Kannatasin nagu õige eestlane ega kaevanud (mainisin pärast vähemasti tagasisidelehel ja nüüd siin 😀 ). Seda ei maksa karta, et pannakse muda peale ja muud ei toimu. Terve aja massöör mudis üle kogu keha. Alguses pani muda seljale, siis kiletas selja ära ja töötas läbi jalad, käed. Lõpus puhastas selja mudast ja masseeris selja.

India champi peamassaažis olen käinud nüüdseks 3 korda ja ei ole leidnud seda “mõnu” selles. Olles ise kunagi seda õppinud, tean, et see on üsna selline “tehniline” – tuleb juustest sikutada õigeid punkte ja sellist “šampoonimist” ei ole palju sealjuures. Kahjuks miskipärast tavalist peamassaaži mulle ei antud, polevat massööri. Soovitaksin kindlasti seda teist just proovida.

Veekeskus

“Laine” veekeskus on üsna pisike – bassein ja 2-3 sauna. Meeldis muidugi aurusaun, mis teisel õhtul katki läks ja kõik külalised seega 90-kraadisesse leilisauna kokku kupatas. Õnneks inimesed oskasid teineteisega arvestada – kui oldi juba mõnda aega sees istutud, siis kohtade täitudes tehti ikkagi uutele kiirelt ruumi. Nägin ka infrapunasauna silti, aga kahjuks sinna ei jõudnud. Lõõgastustuba tundus ka mõnus, aga kahjuks polnud seal teisel õhtul muusikat ja mõistagi täitsid kliendid selle vaikuse oma jutuvadaga. Üritati küll sosistada, aga mina kui väga vaikust hindav inimene (eriti, kui uksel on sellesisuline silt), ei mõista sellist käitumist. Kui lebolas hakkab suhtlemata igav, siis on alati võimalus minna välja möllama. Sellest ma olen muidugi ammu aru saanud, et minusugusel “närvihaigel” on raske ennast rahvarohketes kohtades mugavalt tunda – kõik lärmavad ja nügivad 😀

Toit

Minu kui Fitlap-i toitumiskava jälgijal oli veidi kõhklusi, kuidas rootsi lauas hakkama saada – kas on minu menüü valikuid ja kas saab ennast “jamast” eemale hoida. Portsud võtsin muidugi üsna suured, aga üldiselt oli kõik kontrolli all. Toitu polnud teab, mis meeletu valik, aga oli täiesti piisavalt ja täitsa maitsev. Hommikul tavapärane muna-viinerid-peekon, võileivamaterjal, puder. Kuskilt sai ka pirukaid ja croissant-i, aga neid ma väga usinalt taga ei otsinud 🙂 Nagu paljudes kohtades nädalavahetustel, sai ka siin hommikusööki 11-ni.

Lõunasöök 12-13.30

Õhtusööki sai võtta kuni kella 18.30-ni, mis oli veidi ebamugav, sest see on üsna varajane aeg õhtusöögiks. Ise olen harjunud sööma 19-19.30 ajal, aga sai ilma hädata kahel õhtul varem söödud. Kuna laskesuusatamise MM oli samal kellaajal, siis tänu heale wi-fi ühendusele sain lauas mobiilist ülekannet edasi vaadata. Rahvast söögisaalis oli vähe, seega ei pidanud ennast ka ebaviisakaks 🙂 Süüa saab edasi veel ka pärast 18.30, lihtsalt selleks ajaks peab olema ninaesine ära võetud.

Õhtusöök

Söögisaal

Sportimisvõimalus

Jõusaal on muidugi palju öeldud 4-5 kardiomasina kohta (nagu enamuses spaades). Aga, kasutasime siiski võimalust – mina 40 minutit käte ja jalgade treenimiseks ja abikaasa lindil jooksmiseks.

Alati on võimalus viibida looduses ja teha jalutuskäik lahesopis – mis seekord oli sopane, sest vihma tibas.

Hinna ja kvaliteedi suhe

Väga paigas. Saime 189 euro eest mõlemad kõik söögikorrad, 25-minutilised massaažid, 2 ööd korralikes ruumides majutust, veekeskuse kasutamist, trenni teha.

Kokkuvõte

Kui ei ole erilisi suursoove basseinis või saunas pool päeva veeta, siis sobib “Laine”-sse tulla küll. Ka tuttavad on kiitnud, et pole sellist suurt massi ja saab olla üsna privaatselt.