Mis su nimi on, klient?

On reede kell 18.15 Kristina Ilutoas. Ootame klienti, kes pidanuks saabuma kell 18.00. Helistan kliendi õele, kes broneeris aja. Kuna telefonile ei vastatud, siis olime ripsmetehnikuga üpris kindlad, et uus klient unustas aja ja kuna on reede õhtu, siis miks mitte minna koju ära.

Mõistagi olime üllatunud, kui 18.30 astus sisse meie oodatud klient. Kuigi juba kojumineku lainel, tegime kliendi meele rõõmsaks ja tehnik asus taas tööle.

Miks siis klient hilines? Selgus, et ta oli kell 18.00 sisse astunud kõrval asuvasse Ilutuppa. Seal öeldi talle, et kohtumine oli ju alles 18.20, aga kuna tehnik on vaba, siis saab põhimõtteliselt ka kohe ripsmeid hooldama asuda. Nonii. Mõeldud-tehtud, töö võis neil alata.

18.20 olevat kõrvale sisse astunud siis “õige 18.20” klient. Hämming missugune.

Otse öeldes oli alguses siis ette võetud hoopis meie klient. Kuna talle õde ütles, et mine “Kristina Ilutuppa”, siis nähes silti “… tänava ilutuba” (konkurentsi huvides nimi anonüümne) astus ta sinna sisse. Ma ise adminnina oleksin pelgalt selle peale, et klient nimetab muu aja, kui minul kirjas, kontrollinud kes tuu om? Kas kliendil ehk on ka nimi, mida oleks viisakas küsida?

Ilmselt tuleb naabritele ka minul lähiajal visiit teha. Lihtsalt huvi pärast! Meie kaduma läinud kliendile öeldi samuti, et “Noh, õnneks jõudsime teil juba ühe silma valmis!”. 20 minutiga? Üldiselt ei tehta enne ühte ja siis teist silma, vaid mõlemat pidevalt vaheldumisi. Silm polnud pooltki valmis, kui meie tehnik seda harutama hakkas…