Mille järgi ära tunda pahategija-ripsmetehnik?

Kui näed-tunned midagi sellist nagu juuresoleval pildil, siis ON probleem. Loe allpool täpsemalt, kuidas tunda ära pahategijat!

1. Kui ripsmestilist pole oma töö suhtes kirglik, siis ma väga kahtleksin selles, et ta Su ripsmete heaolust hoolib. Ilmselt oled sa tema jaoks just another face ning järgmisel korral hooldusesse tulles teeb ta uksel üllatunud näo “Me oleks nagu varem kohtunud?” Tükitöö, it sucks, i know.

2. Kui kamm ikkagi pikendustest läbi ei käi, siis ON probleem. Võid lasta ka toakaaslasel heita pilk Sinu ripsmetele – kas pikendused on ükshaaval eraldatud (silmaga hinnates) või on nad justkui puntidena koos nagu saunavihud? Kui on koos, siis võiksid pöörduda tollesama kunstniku poole, kes Sulle need peale plätserdas. Raha tagasi anda oleks vähim, mis ta teha saaks. Miks need kimbud siis olla või, küsid? Reeglina siis kukub karvu ehk isegi vähem ära – sest kui karvad 7kesi koos on, siis viit lahtist karva hoiavad kaks ikka veel kinni, eks? Tekib nö juurtega maast kistud puu efekt. Tulemuseks on tõenäoliselt augu-mustrid Sinu enda karvade ridades.

3. Ripsmetegija peab vastutama oma töö eest. Kui ta tööga valmis saab, siis vaatab ta oma töö üle. Vaatab Sulle silma sisse ja vajadusel korrigeerib ripsmeid. Mis hoiab halvasti, selle võtab ära, kui on vähe, siis paneb juurde jne. Elementaarne justkui? Kui ta seda ei tee, siis ilmselt poleks ka lugu, kui Sa järgmine kord enam ei tulekski.

4. Küsi ripsmestilistilt näha koolituse läbimise tunnistust (mitte, et see sajaprotsendiline kvaliteedi garantii oleks, aga kui on vähegi mõistlikum koolitaja olnud, siis enne diplomi väljastamist ta kontrollib teatud arengut tulevasel tehnikul).
Pinni tehnikult infot ripsmete pikendamise protseduuri kohta – järsku tegija ei tea pooltki sellest, mida tead juba ainuüksi Sina?

5. Kui ikka miski ei aita Sul teada saada ripsmestilisti pädevuse kohta, siis rõhu inimlikkusele. Maini ära, et Sinu viimane kogemus selles vallas oli valusalt negatiivne ja teist sellist kogemust Sa endale lubada ei või (loo võid ju välja mõelda). Kui algaja või lihtsalt lohakas tegija nüüd vähegi inimene on, siis ta vabandab oma liimiaurudest tuleneva terviserikke pärast ja saadab Su kellegi teise juurde.

6. Võid öelda ka otse, et kui tehnik ikkagi korralikult ripsmeid paigaldada ei oska, siis öelgu seda kohe. Nimelt on Sul tulemas väga oluline üritus, kus untsutehtud ripsmed ei ole teema.

7. Küsi ripsmetehnikult näiteks, mis liimi ta kasutab? Milliseid ripsmeid? Kui liimis on aurude tase madal või keskmine ning liimi püsivus väga tugev, siis on sellega korras.
Kui Sul pole ripsmepikendustega varasemat kokkupuudet, pole Sul aimugi, mida oodata. Isegi, kui oled juba väikese staazhiga hoolduses käija, ei pruugi Sa aru saada, mis Sinu ripsmetega tehakse. Silmad on siiski meie kallimaid varasid, igaüht ei maksa terariistadega nende ligi lasta. Siinkohal MAKSAB olla liiga ettevaatlik!