Küünte olukord 10 aastat pärast geelküüsi

Tihti arvatakse, et pärast geelikihi küüntelt mahaviilimist on enda küüned all “paberid” või kuidagi soonelised. Võib ka teisiti. Pildil on tõestus vastupidisest. Nendele küüntele on geelidega hooldust tehtud 10 aastat järjepanu. Küüned on terved ja üldse mitte paberi moodi õhukesed.

5 aasta eest suutis küll võõras tehnik geeli pehmeks jätta ning küüne all hakkas elu vohama ja tekkis hallitus. Küüs murdus hallituse kohalt kiiresti. Õnneks saadi sellele jälile ja nüüd hoolsa tehniku käe all on küüned tipp-topp. Geelküüsi on soovitatav lasta profil maha viilida. Ise kodus viilides on alati oht viilida küüned LIIGA ÕHUKESEKS ja kahjustada küüneplaati! Lisaks võtab see õige viili puudumisel ka meeletult aega. Kui teedki seda kodus, siis osta professionaalne viil (ütle poes kindlasti, mis otstarbeks, et nad teaksid sulle õiget soovitada) ja tolmuta märja rätiku kohal, sest spetsiaalset küünetolmu imurit sul ilmselt kodus pole. Viili pigem aeglaselt ja ettevaatlikult, et küünt mitte liiga tuliseks ajada ja liiga õhukeseks viilida.

Kohe pärast geelküünte mahavõtmist soovitan katta need esialgu küüsi tugevdava lakiga või geellakiga, et üleminek oleks valutum. Võib lasta lõigata küüned lühemaks, kuna geel ei tugevda enam küüsi ning pikad küüned võivad murduda. Natukene nõrgemad võivad enda küüned ehk olla ka alguses, aga ei pruugi. Seepärast ongi hea variant enda küüned geellakiga katta. Geellakki saab eemaldada spetsiaalse vahendi sees leotades.