Kuidas ma Pärnusse ilusalongi tegin – 1. peatükk: värvid ja materjalid

Loe eellugu siit: https://www.kristina.ee/ohoo-kristina-ilutuba-parnu/. Selles peatükis räägin ja näitan esimest muudatuste etappi. Detaile ja mööblit näeb rohkem järgmises postituses.
Otsus salongiga Pärnusse laieneda tuli 8. märtsil, seega pidime kiirustama, et hiljemalt maikuuks koht käima saada. Isegi kõige lojaalsem pärnakas peab nentima fakti, et külmal ajal on tänavad üsna tühjad ja siin tuleb ära kasutada ilusat suve ja püüda ka turiste. Ülejäänud ajal tuleb kõvasti tööd teha selle nimel, et võita kohalike südamed, kes ka pimedal ajal meile tee leiaksid. Seetõttu keskendume põhiliselt lojaalsetele Pärnu inimestele, mitte niivõrd turistidele. #nii-õilis
Kuna ruumid olid üsna kulunud, siis tuli vahetada põrandakatted, värskendada seinad ja osta või ehitada mööbel. 7. juuniks oli suurem töö tehtud ja avasime Rüütli 27 teisel korrusel ilusalongi. #väike-reklaam-ka

Töö ja tänu

Tahan tänada Pärnu töömehi, kes kiirelt ja asjatundlikult katsid põrandad laminaadiga ning võõpasid üle pooled seinad. Samuti tänan oma abikaasat, kes aitas tapeetimisel, mööbli toomisel ja kõige muu jooksvaga. Palju abi oli puidutöökoolist Vivendi, kus valmistasin või uuendasin mööblit. Isetehtud või uuendatud mööblit tutvustan järgmises peatükis.

Põrand – suurim muutuja

Enne asus siin solaarium. Põrandal oli sinine ja hall linoleum, kulumisjäljed tegid üldpildi üsna määrdunuks. Kõige vajalikum muudatus oligi põrandakatte uuendamine. Oma koju pooldan naturaalset põrandat, aga äripinnal kasutaksin pigem laminaati. Seega sai valitud Lincona tammelaminaat Castello Elegant ja uued liistud.

Kuna põrandapinda on üle 80 ruutmeetri, siis selle katte vahetamine värske vastu parandas ruumide üldmuljet kõige rohkem.

Seinad ja värvid

Seinad olid enne helerohelised ja keskmised rohelised, mis iseenesest sobis minu kontseptsiooniga looduslähedasemast ja õdusast interjöörist. Jätsin pool seinapinnast puutumata ja teise poole lasin värvida õrnaks aprikoosiroosaks. Järgnes pisuke vaidlus sarjast tee-töömehele-selgeks-miks-nii-on-ikka-vaja ja pidu võis alata! Õrnroosa lisab nüüd vajalikku naiselikkust ja kadus ära tunne nagu oleks tegemist arstikabinetiga.

Värvidest tahtsin hoida pastelset ja neutraalset joont – heleroheline, õrnroosa ja puidu variatsioonid. Samuti proovisin siduda sisustusdetaile põranda eri tonaalsustega.
Kui värvid olid paigas, siis sain hakata tapeeti valima. Olen enda nahal kindlaks teinud, et kui ei ole viitsimist iga mõne aasta tagant tapeeti vahetada, siis ei maksa moevooludega kaasa minna. Valisin nii ajatud variandid, kui võimalik: kõrred, pisike lillemuster (pole ehk parim näide), bambustapeet ja siis veel üks tapeet, mis on nii isikupäratu, et seda on ka raske kirjeldada. Lisaks oli mul veel üks täiesti igav tapeedirull ostetud, mille panin seina ja samas ostustasin kohe maha võtta – nii igav oli! #see-tuli-praegu-hästi.

Erinevaid tapeete ostsin 1-2 rulli, sest soovisin tapeetida iga ruumi ühe valgusvihku jääva seina. Näiteks bambustapeet, mille meeter maksab 8 eurot, on ostetud Espakist. Kui sul on firma, siis tasub muidugi vormistada firmakaart (tasuta), saab hinnas alla (aga ainult kaardi registreerinud poes – ehk siis Tallinnas ja Pärnus peavad olema eraldi kaardid, mis on natuke jabur. Teha saab kaarti vaid argipäevadel). Espak tapeedist juppi ei andnud ega müünud ka – võimalus on “osta” rull päevaks ja tagastada see soovi korral järgmiseks päevaks.
Kuna ruumi on palju, aga eraldi kinniseid ruume vähe (just see, mis ilusalongis oluline), lasin kabineti seina kinni ehitada. Samuti said kabinet ja ripsmetuba uksed. Üheks põhjuseks oli ka elektrikütte kulude optimeerimine. #olgem-ausad-kokkuhoid-oligi-põhiline.

Bambuse alla jääva seina ehitasid töömehed kinni, tapeedi panime abikaasaga ise. Polnud raske, meil oli ostetud õige liim selle jaoks, kuid ilmselt vale metoodika. Sein ei võtnud rasket paberit kohe ligi ja selle seinas püsimist pidi päeva jooksul jälgima. On vahe, kas panna liim seina või liim tapeedile – tuleb järgida juhiseid. #mida-ka-meie-oleksime-võinud-teha.

Ripsmekoolituse kabinet vajas tahvlit. Kuna bambusesein sai kinni ehitatud, siis selle tagumine pool sobis hästi tahvliks. Poest sai ostetud musta tahvlivärvi ning 2-3 korda üle värvitud. Töötab! Kahjuks avastasin alles hiljem sisustusmessil, et tahvlitoone on kuskil 15… #tark-ei-torma.

Lilleline tapeet oli üks kõige kallimaid, kuid vajasin seda vaid 2 rulli, et katta 2 seina ja hiljem ülejääk klammerdada ühe suure kummuti sahtlitesse (ma tean – kes siis nii enam teeb!)
Suures toas panime akende vastas olevale seinale laia fliistapeedi, mis valguse käes mõjub eriti sulnilt. Siin ruumis toimuvad koolitused ja ka ripsmetegu.

Kõrremotiiviga tapeedi ostsin Bauhausist, selle rulli hind oli 15 eurot, aga tegemist on ka väga laia paaniga. Tapeedi värv sobis minu uue seinavärviga valatult. Bauhaus oli tore ja andis igast tapeedist mulle pool meetrit näidist tasuta (!). Oleksin eelistanud maksta, aga nad ei lubanud. Selle paigaldamine kulges valatult ja piisas kahest rullist.

Teiseks töötoaks sobis hästi väiksem ruum, millele sai uks ette paigaldatud, et kütta ruum rutem soojaks. Samuti müratõkkeks, sest toas tehakse püsimeigi protseduure ja aparaat undab.

Õue välisukse kõrvale tellisin hõbedase kleebitava sildi, mille liimisin vana peale. Sildi tellisin Pärnust Arta Reklaamist.

Kõige kontimurdvamaks osutus vana reklaamsildi allavõtmine. Kuna rõdu on väike, siis redeliga oli oht üle selle ääre kukkuda. Vana silt oli meeletult raske ja kui see ühel hetkel lahti tuli, siis… Ka praegu sellele mõeldes hakkab kõhe. Õnneks uus silt oli tükk maad kergem ja sai vaevata üles. #nagu-ma-ise-oleks-seal-turninud…
Kui keegi tunneb vana sildi omanikke, siis hea meelega annaksin selle üle, kahju nagu ära visata. #hästi-hea-inimene-olen.

Sel aastal avastasin enda jaoks mööbli taaskasutuse. Mingil hetkel vaatasin, et kõik Pärnu salongis olev mööbel on kasutatud, välja arvatud kreemikad ripsmetugitoolid. Enamus mööblit on ostetud kasutatud peast ja siis kas vähemal või suuremal määral korda kõpitsetud. Midagi ehitasin ka täiesti nullist. #ma-meistrimees (Y)
Sellest aga järgmises peatükis.